ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

Додато: 01.02.2017.

ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

После целонедељних припрема, 27.01.2017. дочекали смо још једну школску славу, нашег светитеља, Светог Саву. У свечарској атмосфери, како нам доликује, дочекали смо наше драге госте, кумове школе, свештеника,  родитеље, пензионере и ученике. Цела школа је одисала неком радошћу и поносом . Дечији радови посвећени Светом Сави су красили хол и салу, а хористи, мали фолклораши и сва деца која су наступала, била су посебно узбуђена. Приредба је почела извођењем химне у част Светом Сави, затим нам се обратио наш директор, те је свештеник освештао и ломио колач са кумовима и ученицима. Благосиљао нас је на овај свети дан и пожелео да и даље останемо тако успешни и вредни. Ученици су након тога показали, у остатку приредбе, своја рецитаторска и глумачка умећа, а за крај, као посластицу, фолклораши су нам одиграли и отпевали Банаћанско коло. Након завршетка приредбе сви смо се послужили житом, те је настављено дружење директора, учитеља, наставника и кумова у зборници школе.