60. ЗМАЈЕВЕ ДЕЧЈЕ ИГРЕ

Додато: 13.06.2017.

Од 07. – 11. јуна 2017. су се одржавале 60. Змајеве дечије игре. Програми у Новом Саду одвијали су се на више локација, Тргу слободе, Змај Јовиној и Дунавској улици, Градској библиотеци, Свратишту за децу, Позоришту младих, Америчком кутку, уз учешће више од две хиљаде младих уметника из Шида, Зајечара, Земун Поља, Блаца, Прњавора, Бугојна, Сремских Карловаца, Сремске Митровице, Новог Сада, Лединаца, Каћа, Ковиља, Сремске Каменице, Степановићева, Ђурђева, Ченеја, као и бројних стваралаца за децу из читаве земље.
У Змајевој улици липа деца су се дружила у поетским, драмским, музичким, ликовним, плесним и едукативним програмима.

Програм се реализовао у сарадњи са Заводом за заштиту споменика културе Града Новог Сада.
Учествовале су многе школе из разних градова и села.
Ученици II 2 ОШ " Доситеј Обрадовић" из Новог Сада, заједно са учитељицом Татајном Јан, су имали ту част да 11. јуна 2017. године, у недељу прикажу програм " Дечије игре некада и сада ".

Поносни смо што нам се пружила прилика да нашом тачком увеличамо ову манифестацију.